Odvážné večery - Sedm statečných

Zveme vás na přednášku Raily Šulc Hlavsové, která má tentokrát velmi příhodné téma k výročí atentátu na Heydricha, s názvem "SEDM STATEČNÝCH".

Čtvrtý Odvážný večer se jako vždy odehraje na smíchovské náplavce. Výjimečně proběhne přednáška v kobce městské knihovny - Dok16. Po přednášce se přesuneme na volnou debatu do kavárny Dílna.

Na pravidelných Odvážných večerech vám budeme představovat příběhy obyčejných lidí jejichž odvážná rozhodnutí mění svět k lepšímu nebo mohou inspirovat druhé k odvaze. Celá akce se odehrává ve spolupráci spolku Mramor a Dílny.

Atentát na Reinharda Heydricha 27. Května 1942 a boj v kostele a kryptě u sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici, to není jen likvidace jednoho z nejmocnějších nacistů své doby a ikonický boj 7 parašutistů proti stonásobné přesile. Za těmito událostmi stojí příběh mužů, žen i dětí, celých rodin, které se v kritický okamžik rozhodli pomoci odboji a parašutistům i za cenu vlastního života. Příběh Jana Kubiše i Josefa Gabčíka a jejich kamarádů je stejně tak příběhem Anny Malinové, Marie Kovárníkové, Jindřišky Novákové, Marie Moravcové i Emanuely Khodlové, celé rodiny kaplana Vladimíra Petřeka a skutečně desítek dalších rodin i jednotlivců. Střípky ze života 7 a 294 statečných představí historička a spisovatelka Raila Šulc Hlavsová, která se tématu atentátu a odboji za Heydrichiády věnuje intenzivně již několik let, je autorkou knihy Deníky z krypty a věnuje se vypravování příběhů z období Heydrichiády.

Datum a čas:

15. 6. 2022, 20.00

Místo:

DOK16, Smíchovská náplavka, Praha 5

Vstupné:

zdarma