Operace Anthropoid ve Velkém Mlýně

V pátek 27. května 2022 si připomeneme osmdesát let od útoku na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Československý odboj tuto válečnou akci provedl v tzv. libeňské zatáčce, která se dnes nachází na území dnešní Prahy 8. Hlavní proud vzpomínkových akcí proto bude probíhat právě zde. Oficiální zahájení proběhne u památníku Operace Anthropoid a pokračovat bude odpoledním programem.

Součástí programu bude také naše knihovna, která nabídne tematickou křížovku, plackovač s možností vytvořit si tematickou placku nebo výběr knih. Se vším přijede bibliobus Oskar, který bude u Velkého mlýna parkovat v pátek 27. 5. 2022 od 14.00 do 18.00 hodin.

V sobotu 28. května bude program probíhat po celý den v areálu Velkého mlýna a Thomayerových sadů. Na co se můžete těšit? Na koncerty, repliku letadla Spitfire, pamětní bankovku nebo promítání dokumentů a záznamů.

Úplný program akce najdete na: 

Objekt Velkého mlýna je ale s knihovnou spojen i jinak. V rámci projektu Zastavení ve mlýně se počítá se zřízením nové pobočky právě ve Velkém mlýně. Návštěvníci akce se budou moci podívat do zatím nerekonstruovaných prostor, poslechnout si, jaké jsou plány a nechat vzkaz, jak by si knihovnu ve mlýně představovali. Otevřeno bude v pátek od 14.00 do 18.00 hodin, v sobotu od 10.00 do 17.00.

Datum a čas:

27. 5. 2022

Místo:

Velký (Löwitův) mlýn a okolí

Vstupné:

zdarma